Inzicht in de status van je bestelling

Bij de bevestiging, de uitvoering en de betaling van de bestellingen zie je de status van deze bestellingen gedurende het hele proces veranderen. 

Er zijn zes verschillende statussen waar een bestelling doorheen gaat, wanneer alles in orde is:

  • Orderchamp beoordeling
  • Wachten op bevestiging
  • Wachten op verzending
  • Wachten op bezorging
  • Geblokkeerd
  • Voltooid

Orderchamp beoordeling
Je hebt een bestelling ontvangen van een verkoper die nog word beoordeeld door Orderchamp. Je hoeft op dit moment nog geen actie te ondernemen. Zodra het accounts van de retailer is geverifieerd en goedgekeurd, kun je de bestelling bevestigen.

Wachtend op bevestiging

Wanneer een bestelling is gemarkeerd als "Wachtend op bevestiging" geeft dit aan dat de bestelling nog moet worden beoordeeld door je team en dat dit in afwachting is van jouw acceptatie of annulering:

Om de bestelling te accepteren: klik op de pagina van de bestelling en klik op de knop "bestelling bevestigen".

Om de bestelling aan te passen: klik op de pagina van de bestelling en klik op de knop "Wijzigen" per bestelregel om het productbedrag te verhogen of te verlagen. Hierdoor wordt de retailer automatisch op de hoogte gebracht van de aanpassing van zijn bestelling. En zal automatisch een terugbetaling en/of betalingsverzoek aan de retailer in werking stellen.

Om de bestelling te annuleren: Klik op de pagina van de bestelling en klik op de knop "Bestelling annuleren". Voer de reden van de annulering in en de status van de bestelling wordt weergegeven als "Annulering in beoordeling". Je wordt door ons op de hoogte gebracht of en wanneer de aanvraag is verwerkt. Na onze beoordeling krijgt de retailer automatisch bericht dat zijn bestelling is geannuleerd en niet zal worden uitgevoerd.

Cancel_NL.png

Wachten op verzending

Zodra een order is geaccepteerd en wacht op uitvoering, zal de order in het orderoverzicht worden weergegeven als Wachten op verzending. Vanaf de bestelpagina komen de verzendopties beschikbaar.

Wachten op bezorging

Zodra de volginformatie voor de bestelling is ingevoerd, wordt de bestelling weergegeven als Wachten op bezorging.

Let op: de uitbetaling van de bestelling wordt gestart zodra het pakket is geleverd, gecontroleerd door de retailer en gemarkeerd als voltooid in het besteloverzicht van de retailer.

Geblokkeerd
Wanneer je een bezwaar indient voor een verzendcompensatie vanuit je backoffice, nadat je de zending voor je order hebt aangemaakt - zal de orderstatus onmiddellijk veranderen in "geblokkeerd". Dit gebeurt omdat we ervoor moeten zorgen dat we je aangevraagde verzendcompensatie toevoegen aan je volgende afrekening en uitbetaling. Je hoeft hiervoor geen andere actie te ondernemen dan ervoor te zorgen dat je de factuur indient bij je verzoek om een hogere verzendkostenvergoeding, zodat wij deze snel kunnen bekijken en voor je kunnen goedkeuren en de betaling kunnen opnemen in je volgende uitbetaling.

Voltooid

Wanneer het pakket wordt geleverd aan en gecontroleerd door de retailer en alles in orde is, zal de retailer de bestelling markeren als voltooid in hun besteloverzicht. 

Annulering in beoordeling 

Zodra u een annuleringsverzoek hebt ingediend, wordt de status van de bestelling weergegeven als "Annulering in beoordeling". Je wordt door ons team op de hoogte gebracht als en wanneer de aanvraag is verwerkt. Na onze beoordeling krijgt de retailer automatisch bericht dat zijn bestelling is geannuleerd en niet zal worden uitgevoerd. 

Geannuleerd

Zodra je een annuleringsverzoek hebt ingediend en het verzoek door ons team is beoordeeld en verwerkt, wordt de bestelstatus weergegeven als "Geannuleerd". De retailer wordt automatisch op de hoogte gebracht dat zijn bestelling is geannuleerd en niet zal worden uitgevoerd. De retailer zal worden terugbetaald. 

Was dit artikel nuttig?
Aantal gebruikers dat dit nuttig vond: 3 van 9